25.11.21
Happy Thanksgiving / Szczęśliwego Święta Dziękczynienia

KONTAKT

Wspieraj Polską Fundację Kulturalną kupując w

Kiedy kupujesz przez AmazonSmile, Amazon przekazuje darowiznę na Polską Fundację Kulturalną

Events

HomeEvents › Jaśnie Pan Jakub - sztuka teatralna

10.30.2016

Jaśnie Pan Jakub - sztuka teatralna

Niedziela, 30 października 2016, 3:30pm


SPEKTAKL "JAŚNIE PAN JAKUB " 

Zapraszamy na sztukę teatralną w formule Teatru Jednego Aktora w wykonaniu Jerzego Kopczewskiego.

jasmine pan jakub poster

Spektakl odbędzie się 

w niedzielę 30-go października, godz. 3:30pm

Polish Cultural Foundation
177 Broadway ▪ Clark ▪ NJ 07066
tel: 732-382-7197 ▪ pcf@pcfnj.org
www.pcfnj.org

Czas trwania 1 godzina, 45 minut.

Bilety w cenie: $15 dorośli, $10 młodzież można nabyć online - korzystając z przycisku PayPal znajdującego się poniżej (nie jest wymagane posiadanie konta PayPal)

select from the list


Potwierdzenie płatności PayPal jest również biletem wstępu.

oraz:

w siedzibie Polskiej Fundacji Kulturalnej
177 Broadway, Clark , NJ 07066

O SPEKTAKLU "JAŚNIE PAN JAKUB" :
wg prozy najwybitniejszego współcześnie żyjącego prozaika polskiego Wiesława Mysliwskiego (dwukrotny laureat nagrody literackiej NIKE). Spektakl pokazuje sylwetkę człowieka, który siła chorej wyobraźni z parobka zamienia się w swojego ciemiężcę, dziedzica. Znany w literaturze światowej motyw "z chłopa - król" znajduje w spektaklu pełne urzeczywistnienie. Bohater Mysliwskiego kiedyś, to dzisiaj jakby Wałesa z jego ludzkimi, najbardziej mrocznymi cechami: egoizmem, zarozumiałoscia, pycha, skłonnoscia do pogardy drugim człowiekiem.

O AKTORZE: Jerzy Kopczewski - BUŁECZKA, aktor, rezyser, adaptator. W Polsce (do opuszczenia kraju w 1990 roku) związany z krakowskimi teatrami i sławnym kabaretem PIWNICA POD BARANAMI. W Kanadzie działa od 20 lat w Toronto i obecnie w Vancoucer. Jest właścicielem Teatru Osobnego i impresariatu Ars Longa Agency (Events), org. W swoim dorobku (indywidualnym) ma 17 tytułów spektakli z najgłośniejszymi: "KONOPIELKA", "OSKARŻONYM - RUSINEM" i "PAŁACEM". Wielokrotnie w latach minionych z przedstawieniami odwiedzał ośrodki polonijne w Europie, Kanadzie i USA. Jest posiadaczem odznaczenia resortowego MKiDZN w Warszawie, zasłużony kulturze polskiej. Uznawany za mistrza wykonania w formule Teatr Jednego Aktora (liczne nagrody w Kraju i Kanadzie). W roku 2014 obchodził jubileusz 50-lecia pracy w zawodzie.

 Polish School
Sala Bankietowa
UNIA
POLAND