25.11.21
Happy Thanksgiving / Szczęśliwego Święta Dziękczynienia

KONTAKT

Wspieraj Polską Fundację Kulturalną kupując w

Kiedy kupujesz przez AmazonSmile, Amazon przekazuje darowiznę na Polską Fundację Kulturalną

Events

HomeEvents › Zapal Światło Wolności

12.13.2016

Zapal Światło Wolności

Uroczystość Zapal Światło Wolności - Ofiarom Stanu Wojennego.

13 GRUDNIA, 2016, godzina 7pm

Uroczystość Zapal Światło Wolności - Ofiarom Stanu Wojennego.

Wieczór upamiętniający wprowadzenie stanu wojennego 13 grudnia 1981.

Kampania społeczna IPN „Zapal Światło Wolności” nawiązuje do gestu solidarności, jaki wobec Polaków żyjących w stanie wojennym w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 r. wykonały rzesze mieszkańców ówczesnego wolnego świata. W oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie zapłonęła wtedy świeca. Na znak jedności z rodakami zapalił ją papież Jan Paweł II. Do postawienia w oknach świec wezwał także prezydent USA Ronald Reagan, który w Bożonarodzeniowym orędziu do narodu powiedział: „Polacy zostali zdradzeni przez własny rząd. Ci, którzy nimi rządzą, oraz ich totalitarni sojusznicy obawiają się wolności, którą Polacy tak bardzo umiłowali. (…) Niech płomień milionów świec w amerykańskich domach będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić”.

Polska Fundacja Kulturalna w Clark oraz Portal Pamiec.us przy wsparciu Instytutu Pamięci Narodowej serdecznie zapraszają na obchody 35-tej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. W trakcie spotkania zostanie zaprezentowany program słowno-muzyczny, multimedialna prezentacja zdjęć z okresu stanu wojennego. Włączając się w kampanię społeczna IPN o godz. 7.30pm zapalimy Światło Wolności. Prosimy o przyniesienie świeczek i punktualne przybycie. Rozpoczynamy o godz. 7.00pm.

W poprzednich latach obchody 13 grudnia odbyły się w Domu Polskim w Filadelfii. Relację z ubiegłorocznego wieczoru można obejrzeć pod adresem http://pamiec.us/videopamiec.html Polish School
Sala Bankietowa
UNIA
POLAND