25.11.21
Happy Thanksgiving / Szczęśliwego Święta Dziękczynienia

KONTAKT

Wspieraj Polską Fundację Kulturalną kupując w

Kiedy kupujesz przez AmazonSmile, Amazon przekazuje darowiznę na Polską Fundację Kulturalną

Events

HomeEvents › Spotkanie z autorką książki: "Świętosława - królowa wikingów"

03.31.2017

Spotkanie z autorką książki: "Świętosława - królowa wikingów"

piątek, 31 marca, godz. 7 wieczorem zapraszamy na spotkanie z Agatą Stopą, autorką książki: "Świętosława – królowa wikingów"

piątek, 31 marca, godz. 7 wieczorem zapraszamy na spotkanie z Agatą Stopą, autorką książki:
"Świętosława – królowa wikingów"

Jest przełom X i XI wieku, czas politycznych, cywilizacyjnych i religijnych przemian. Północna i wschodnia Europa znajduje się wciąż pod dominacją wikingów, ale już rozpoczyna się proces scalania takich potęg, jak Cesarstwo Niemieckie czy Francja, a religia chrześcijańska, niosąc ze sobą cywilizację rzymską, wkracza na tereny pogańskiej Słowiańszczyzny i nordyckiej Północy. Na fali tych przemian wyrasta i dochodzi do potęgi młode państwo polskie. Córka Mieszka, władcy Polan, radzi sobie świetnie w tych niełatwych czasach, gdy kobiety, nawet wysokiego rodu, miały niewiele do powiedzenia. Staje się matką największych królów tej epoki i władczynią, z której opinią liczą się budzący postrach przywódcy.

Prawdziwa historia polskiej księżniczki, władczyni wikingów. Historia o miłości, grze o tron, walkach, zdradzie, śmierci, rodzinie i przyjaźni. Historia o początkach Polski, kształtowaniu się Europy i w rezultacie Twojej dzisiejszej rzeczywistości. Historia, której nie uczono Cię w szkole. Otwórz tę książkę i przenieś się w czasy dawnych krain, intrygujących postaci, tajemniczych wydarzeń...

Polish Cultural Foundation
177 Broadway ▪ Clark ▪ NJ 07066
www.pcfnj.org ▪ pcf@pcfnj.org ▪ tel: 732-382-7197

Wstęp wolnyPolish School
Sala Bankietowa
UNIA
POLAND